ΦΛΩΡΙΝΑ ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ:ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ- Π.Α.Σ ΦΛΩΡΙΝΑ 1-3! ΜΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Ο Π.Α.Σ! - ΡΑΔΙΟ ΦΛΩΡΙΝΑ ΡΑΔΙΟ ΦΛΩΡΙΝΑ : ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ:ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ- Π.Α.Σ ΦΛΩΡΙΝΑ 1-3! ΜΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Ο Π.Α.Σ!

.

.

Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ:ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ- Π.Α.Σ ΦΛΩΡΙΝΑ 1-3! ΜΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Ο Π.Α.Σ!

Μόνος πρώτος στη βαθμολογία βρέθηκε από το απόγευμα του Σαββάτου ο ΠΑΣ Φλώρινας ο οποίος κέρδισε 3-1 στο Αμμοχώρι και εκμεταλλεύτηκε το ισόπαλο 4-4 του Αγίου Παντελεήμονα στη Φλώρινα με το Μέγα.

Εκεί έγινε ένα συναρπασικό παιχνίδι με τον Μακεδονικό να δέχεται τα πρώτα του γκολ και να προηγείται 0-1, πριν ο Μέγας κάνει το 2-1, σκορ με τα οποίο έκλεισε το ημίχρονο. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν ακόμα 2 φορές, η 2η στο 85ο αλλά ο Άγιος ισοφάρισε στο 90. Πρέπει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι εξέφρασαν παράπονα για τη διαιτησία του παιχνιδιού ενώ παραιτήθηκε για προσωπικούς λόγους και ο προπονητής τους Ανδρέας Τεκίδης. Την επόμενη αγωνιστική έχουμε το τοπικό ντέρμπι ΠΑΣ- Μέγα και ο Άγιος περιμένει με τη σειρά του δώρο.
ΠΣ
Τα αποτελέσματα:

Ηρακλής Αρμενοχωρίου Ερμής Αμυνταίου                                          1 -3
Μακεδονικός Βεύης Βίτσι Δροσοπηγής                                                5 -0
Μέγας Αλέξανδρος Φλώρινας Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα     4 -4
Απόλλων Αμμοχωρίου ΠΑΣ Φλώρινα                                                   1 -3
Άρης Λόφων Δικέφαλος Αετός Αγίας Παρασκεύης                              1- 4