ΦΛΩΡΙΝΑ Νικητής στο ντέρμπι κορυφής ο Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα - ΡΑΔΙΟ ΦΛΩΡΙΝΑ ΡΑΔΙΟ ΦΛΩΡΙΝΑ : Νικητής στο ντέρμπι κορυφής ο Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα

.

.

Δευτέρα 10 Απριλίου 2017

Νικητής στο ντέρμπι κορυφής ο Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα

Νικητής στο μεγάλο ντέρμπι των πρωτοπόρων της Α1 Ε.Π.Σ.Φ. αναδείχθηκε ο Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα (σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι), επικρατώντας 3-1, με ολική ανατροπή, του Ερμή Αμυνταίου, στο κατάμεστο γήπεδο του Αγίου Παντελεήμονα.

ΚΑΝΕ LIKE ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK! ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΑΜΕΣΑ
Το σκορ άνοιξε στο 33’ ο Θεοδουλίδης (0-1) για να ισοφαρίσει με ένα εξαιρετικό σε εκτέλεση γκολ ο Φερεντίνος στο 1-1 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι παίχτες του «Άγιου» μπήκανε πιο αποφασιστικά και κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες σε δύο γκολ του Ζηνόβιου (70’ και 78’) που τους έδωσε τη νίκη, η οποία τους κρατάει «μόνους» στην κορυφή της βαθμολογίας, μία στροφή πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.Α1 Ε.Π.Σ.Φ. (21η αγωνιστική)

Μελιτέας Μελίτης – Ηρακλής Αρμενοχωρίου 0-0
Ελλάς Άνω Καλλινίκης – ΠΑΣ Φλώρινα 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Φλώρινας – Μακεδονικός Βεύης 0-3
Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα – Ερμής Αμυνταίου 3-1
Ακρίτας Αχλάδας – Θύελλα Φιλώτα 3-3
Διαγόρας Βαρικού – Άρης Λόφων 2-3